Kurtka puchowa na wiosnę dla kobiet

Wiosna to ten czas w roku, kiedy z przyjemnością odświeżamy sobie garderobę. W sklepach pojawia się mnóstwo nowych modeli ubrań, więc wszystko kusi, aby kupić. Jednym ze rozsądnych zakupów bez wątpienia będzie nowa kurtka. To właśnie wiosną potrzebujemy odzieży wierzchniej, która będzie chronić nas przed wiatrem i chłodem, który może pojawić się nieoczekiwanie każdego dnia.

Kurtki wiosenne damskie z puchem

Jaka jest idealna wiosenna damska kurtka? To bez wątpienia bardzo ciepła kurteczka wypełniona puchem. Taka puchówka jest idealna na marzec i kwiecień. Z jednej strony przyjemnie grzeje, a z drugiej jest przewiewna. Te unikalne właściwości zapewnia puch, którym została wypełniona. Najlepszą inwestycją będzie ta, jeśli kupi się kurteczkę z prawdziwym puchem. Niestety wypełnienie syntetyczne nie ma takich właściwości. Często kurteczki na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, jednak to właśnie podczas ich noszenia zauważa się sporą różnicę.

Jaki model kurtki puchowej wybrać?

Ten rok bez wątpienia należy do kurtek puchowych, które mają metaliczne wykończenie. Jeżeli chodzi o modele, to najmodniejsze są bardzo krótkie kurtki, które są dosyć obszerny i szerokie. Z języka angielskiego ten model nazywa się puffer.

Najlepiej wyglądają w nich kobiety raczej szczupłe i wysokie. To przebój tego sezonu, coś nowego. Dla miłośniczek klasyki lepszym wyborem będzie po prostu pikowana kurtka z puchem, raczej dopasowana i cienka, zasuwana na zamek. W niej prezentuje się świetnie każda kobieta bez względu na figurę. Te kurteczki z jednej strony mają sportowy charakter, ale z drugiej strony bardzo dobrze wyglądają też w połączeniu na przykład z sukienkami.